Masz pytanie?

77-544-42-41

Cięcie wodą

Cięcie strumieniem wody jest technologią wykorzystującą bardzo wysokie ciśnienie wody do przecinania materiałów. Stosując wysokociśnieniowe pompy lub hydrauliczne wzmacniacze ciśnienia doprowadza się wodę do ciśnienia powyżej 5000 bar, często osiągając prędkość strumienia wody przekraczającą prędkość dźwięku. Metoda ta pozwala na cięcie każdego materiału, który jest bardziej miękki od materiału tnącego - nawet stali o grubości 20 cm, szkła kuloodpornego czy marmuru.

Wszechstronne zastosowanie


Cięcie wodą znajduje zastosowanie przy wycinaniu większości materiałów. Metody tej używa się do cięcia: wszystkich rodzajów stali, metali kolorowych, tytanu, kamieni, ceramiki, tworzyw sztucznych, gumy, drewna, szkła i wiele innych. Cięcie strumieniem wody jest również elastyczne z punktu widzenia grubości materiału. Tnie równie dobrze folię o grubości 0,01 mm jak i płyty tytanu o grubości 200 mm. W przypadku blach powlekanych tworzywami sztucznymi cięcie wodą jest jedyną dostępną metodą wykrawania.

porównanie metod cięcia

Koszt usługi

cięcia wodą

Ceny ustalane są indywidualnie. Zależą od długości krawędzi cięcia, rodzaju i grubości materiału, wymaganej precyzji cięcia czy złożoności zlecenia. W sprawie wyceny prosimy o kontakt mailowy z działem sprzedaży wraz z załączonym rysunkiem części.

Maksymalne

wykorzystanie materiału

Przy cięciu wodnym części mogą zostać ułożone na arkuszu w optymalny sposób. Bardzo małe straty materiału oraz krótki czas wymagany na uzyskanie gotowej części, umożliwia znaczą redukcję kosztów. Obrabiany przedmiot nie jest również narażony na obciążenia cieplne, jak ma to miejsce w technologiach termicznych. Cięcie strumieniem wody powodzeniem możemy stosować przy obróbce stali narzędziowej czy hartowanej, bez obawy o powstawanie mikropęknięć, naprężeń, czy zmiany reakcji cieplnych. W przypadku metali nie poddanych obróbce cieplnej, brak wpływu ciepła na materiał oznacza łatwiejszą obróbkę części w dalszych etapach produkcji.

Kontakt

Telefon: +48 74 66 33 234

Adres: Akacjowa 8, 49-318 Skarbimierz-Osiedle

E-mail: