Logo Cyfrostalu

Masz pytanie?

77-544-42-41

Cięcie plazmowe

Jest odmianą cięcia łukowego. Polega na topieniu i wyrzucaniu metalu ze szczeliny cięcia silnie skoncentrowanym strumieniem plazmy powstającej w wyniku jonizacji sprężonego gazu przepływającego przez łuk elektryczny. Wysoka temperatura w jądrze łuku plazmowego (10k°C - 30k°C) powodująca topienie metalu oraz bardzo duża prędkość strumienia plazmy umożliwiająca wydmuchanie go ze szczeliny, pozwala uzyskać prędkości cięcia dochodzące do 15 metrów / min.

Zastosowanie


Cięcie palnikiem plazmowym

Cięcie plazmowe możemy wykorzystywać do rozdzielania materiałów przewodzących prąd elektryczny: stal, żeliwo, mosiądz, miedź, aluminium i niektóre stopy. Zakres grubości zależy od materiału i wynosi 0,5–160 mm (blachy ze stali niskowęglowej do ok. 60 mm, blachy kwasowe do ok. 50 mm). Metoda ta cechuje się wysoką prędkością cięcia, które nie wymaga podgrzewania (szybkie przebijanie). Dzięki temu wpływ temperatury na cały materiał jest niewielki i nie powoduje odkształceń metalu. Cięcie plazmą charakteryzuje się dużą precyzją oraz niewielką szczeliną cięcia.

porównanie metod cięcia

Cena

cięcia plazmowego

Koszty ustalane są indywidualnie. Zależą od długości krawędzi cięcia, rodzaju i grubości materiału, wymaganej precyzji cięcia czy złożoności zlecenia. W sprawie wyceny prosimy o kontakt mailowy z działem sprzedaży wraz z załączonym rysunkiem części.

Kontakt

Telefon: +48 74 66 33 234

Adres: Akacjowa 8, 49-318 Skarbimierz-Osiedle

E-mail: