Logo Cyfrostalu

Masz pytanie?

77-544-42-41

Cięcie CNC

Maszyna do cięcia wodą
Cięcie wodą

Zakres ciętych materiałów takich jak: stal, kamień, szkło, guma, tworzywa sztuczne i wiele innych oraz brak wpłyu ciepła na cięty materiał czyni technologię cięcia wodą praktycznie bezkonkurencyjną.

Głowica plotera laserowego
Cięcie laserowe

Idealnie nadaje się do obróbki niezbyt grubych blach stalowych zapewniając dużą prędkość oraz znakomitą precyzję cięcia. Stosowanie tego typu obróbki znacznie obniżaja koszty jednostkowe przy seriach.

Cięcie plazmowe blachy
Cięcie plazmowe

Metoda ta umożliwia wycinanie w błyskawicznym tempie praktycznie wszystkich przewodników. Połączenie metody termicznej i mechanicznej pozwala uzyskać prędkości cięcia dochodzącymi do 10 m/min.

Dobór metody cięcia

Przy wyborze technologi cięcia blachy musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim: gatunek stali (ewentualnie innych materiałów), ich grubość a także precyzję z jaką mają zostać wycięte. Wysoką dokładność gwaratuje zarówno cięcie laserowe jak i wodne. Do mniej precyzyjnych zaliczmy cięcie plazmowe i tlenowe.

Wycinanie laserowe – najczęściej stosuje się do blach o grubości od 0,1 do 15mm. Przy wycinaniu z blach grubszych cięcie strumieniem wody staje się bardziej opłacalne. Zakres ciętych otworów wynosi minimum 2/3 grubości blachy czyli przy grubości balchy 9mm średnica otworów nie może być mniejsza niż 6mm. Późniejsza obróbka krawędzi jest utrudniona dlatego metoda ta nie sprawdzi się np. przy wypalaniu otworów przeznaczonych do gwintowania.

Cięcie strumieniem wody – zakres grubości ciętych blach wynosi od 0,1 wzwyż. Doskonale sprawdza się przy cięciu blach aluminiowych zapeniając wyższą jakość krawędzi i niżą cenę usługi w porównaniu z cięciem wiązką laserową. Przy blachach stalowych cięcie wodną opłacalne jest tylko przy większych grubościach. Jest natomiast niezastąpione przy cięciu blach powlekanych, dla których wymagane jest cięcie "na zimno".

Cięcie plazmowe - używane do blach o grubości od 8mm do 30mm. Bardzo szybkie i znacznie tańsze niż cięcie laserowe. Do zalet należy też zaliczyć wielkość obszaru roboczego maszyny, który wynosi 3x6m. Do cięcia blach powyżej 30mm najczęściej stosuje się palnik tlenowy, który choć bardziej dokładny to również znacznie wolnieszy od metody plazmowej.

Dane kontaktowe

Telefon: +48 74 66 33 234

Adres: Akacjowa 8, 49-318 Skarbimierz-Osiedle

E-mail: